Μετάβαση στο περιεχόμενο
  • 0
Dimitris_p

Αρχεία με όνομα core

Question

Dimitris_p

Καλημέρα. Κοιτάζοντας στο root τα αρχεία του forum είδα το έξεις. Βλέπω αρχεία που αρχίζουν με όνομα το core περίπου στα 15. Είναι από 25 έως και 36 mb περιπου το κάθε ένα. Λόγο που δεν θυμάμαι τι είδους αρχεία ειναι αυτά? Είναι απ το ipb η ειναι κάτι άλλο και πρέπει να τα διαγράψω? o.O

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
JoeDer

Κράτα πρώτα ένα backup και μετά διέγραψέ τα, δεν υπάρχουν στο root αρχεία που να ξεκινούν με core.

Μπορείς να συγκρίνεις και από το .zip αρχείο που είχες κατεβάσει από client area.

GAttOgWW_o.png

• 0
Dimitris_p

Nαι στο zip με τα αρχεία το είδα και εγω ότι δεν υπαρχουν. Άρα το ερώτημα μένει πως δημιουργήθηκαν? Ίσως από κανένα plugin λες? Βλέπω ημερομηνία 7/Ιουλίου/15 και ειναι μάλλον η ημερομηνία που εκλεισα το forum.Δεν θυμαμαι τι έκανα τότε! Θα κρατήσω αντίγραφο και θα τα διαγράψω. 

Καταγραφή.PNG

• 0
JoeDer

Από ένα θέμα που διάβασα λέει ότι σχετίζονται με την λειτουργία του server και καλό είναι να επικοινωνήσεις με τον πάροχο του server για να επιλύσει το θέμα.

https://invisioncommunity.com/forums/topic/436623-core-files/

• 0
Dimitris_p

Γιάννη λόγο που μου βγαζει οτι πρέπει να εχω ανανεωμένη την αδεια για να το διαβάσω μπορείς να μεταφέρεις εδώ το μηνυμα? Να το δείξω και στον host νια να ξέρουν τι να κάνουν. 

• 0
JoeDer

Φυσικά:

It has nothing to do with IPS. Those core files are created by your server when it encounters some sort of critical error. Your host tech support should have the means to examine the core files and determine what program died, what it was doing, and possibly even what caused it to go down. You should not just delete them if there are a lot of them in short time.

59d2998b0e30a_corefiles.thumb.png.a5d7c5bbf1ac1425d070a062f2374b49.png

• 0
Dimitris_p

Απ οτι διαβάζω, λεει οτι το προβλημα μπορεί να προέρθει από πρόβλημα στον server. Αυτές της μέρες δημιουργήθηκε ένα θέμα απ οτι είδα στον server και ίσως να ειναι οντως αυτό. Προς το παρών τα εχω διαγράψει και θα δω αν τα εμφανίσει ξανά τι θα κανω. 

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα