Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλημα σε δημιουργια Blocks


Dimitris_p

Recommended Posts

Προσπαθώ να δημιουργήσω ένα νέο block στης page και κατά την αποθήκευση μου πετάει ένα error.Το παραξενο ειναι ότι όταν πάω πίσω και το προσπαθήσω ξανά, αυτή την φορά δεν βγάζει σφαλμα. Καμιά ιδέα τι μπορεί να ειναι? Θέμα server? 

EX1366 Κάτι πήγε στραβά. Παρακαλώ προσπάθησε ξανά.

INSERT INTO `cms_containers` ( `container_order`, `container_name`, `container_parent_id`, `container_type` ) VALUES ( 4, 'ERT', '', 'block' )
IPS\Db\Exception: Incorrect integer value: '' for column `mysatgr_ipbneo`.`cms_containers`.`container_parent_id` at row 1 (1366)
#0 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Db/Db.php(807): IPS\_Db->preparedQuery('/*IPS\\Node\\_Mod...', Array)
#1 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Patterns/ActiveRecord.php(459): IPS\_Db->insert('cms_containers', Array)
#2 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Node/Model.php(2219): IPS\Patterns\_ActiveRecord->save()
#3 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Node/Model.php(3002): IPS\Node\_Model->save()
#4 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Node/Controller.php(413): IPS\Node\_Model->saveForm(Array)
#5 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\Node\_Controller->form()
#6 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Node/Controller.php(62): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#7 /home/mysatgr/newsat.gr/applications/cms/modules/admin/pages/blocks.php(39): IPS\Node\_Controller->execute()
#8 /home/mysatgr/newsat.gr/system/Dispatcher/Dispatcher.php(146): IPS\cms\modules\admin\pages\_blocks->execute()
#9 /home/mysatgr/newsat.gr/admin/index.php(14): IPS\_Dispatcher->run()
#10 {main}

 

Link to comment
Share on other sites


Με μια αναζήτηση στην IPS σχετικά με το σφάλμα EX1366 δεν έβγαλε πολλά αποτελέσματα.

Για αρχή απενεργοποίησε όλα τα mods/plugins και έλεγξε αν θα σου ξαναπαρουσιάσει το σφάλμα αυτό. Αν δεν στο παρουσιάσει τότε έχει να κάνει με κάποιο πρόσθετο, αν στο παρουσιάσει τότε κάτι άλλο είναι που δεν μπορώ να ξέρω με ένα απλό error report.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. | Terms of Use