Μετάβαση στο περιεχόμενο
  • 0

Αποδεκτοι τυποι αρχειων


Dimitris_p

Question

Καλησπέρα. Στης ρυθμισεις ενός group  υπάρχει ένδειξη για τους τύπους αρχείων που ειναι επιτρεπτά. Πως μπορώ να προσθέσω νέο τύπου αρχείου η να αφαιρέσω κάτι από αυτά? Το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω! 😐

files.png

Edited by Dimitris_p
Link to comment
Share on other sites


6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 hour ago, Dimitris_p said:

Tην εικόνα την εχω βάλει σαν παράδειγμα, ίσως το περιέγραψα λάθος. Αυτο που θέλω να κανω ειναι όταν γράφουμε ένα μηνυμα να μπορώ να ανεβασω και άλλους τύπους αρχείων εκτός του στάνταρ. Σε παλιά έκδοση forum που τρέχω 4.4.10 εχω προσθέσει αυτά που θέλω. Σε ένα άλλο forum με 4.6.12.1 δεν μπορώ να το βρω. 

 

Εδω με την 4.6.12.1 δεν μου εμφανίζει καν τον τύπο αρχείων. 

neo.png

 

palia.png
 

Στην 4.6.12.1 που έχεις δεν σου εμφανίζει γιατί προφανώς; επιτρέπονται όλοι οι τύποι αρχείων.

ACP > System > Settings > Posting > General > Attachments > Allowed File Extensions

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


  • 0

Στην συγκεκριμένη ρύθμιση είναι για την εικόνα του group. Ποιον άλλο τύπο αρχείου θέλεις να προσθέσεις;

Link to comment
Share on other sites


  • 0
15 hours ago, Dimitris_p said:

πχ θέλω να βάλω .pdf .svg .zip

Για τα αρχεία εικόνας δεν νομίζω ότι έχουν σχέση αυτές οι καταλήξεις εκτός του .svg που δεν υποστηρίζεται "ακόμα".

Στην τελευταία (μέχρι στιγμής) έκδοση (4.6.12.1), η μόνη κατάληξη που έχει προστεθεί ως υποστηριζόμενος τύπος αρχείου εικόνας είναι ο .webp

Link to comment
Share on other sites


  • 0

Tην εικόνα την εχω βάλει σαν παράδειγμα, ίσως το περιέγραψα λάθος. Αυτο που θέλω να κανω ειναι όταν γράφουμε ένα μηνυμα να μπορώ να ανεβασω και άλλους τύπους αρχείων εκτός του στάνταρ. Σε παλιά έκδοση forum που τρέχω 4.4.10 εχω προσθέσει αυτά που θέλω. Σε ένα άλλο forum με 4.6.12.1 δεν μπορώ να το βρω. 

 

Εδω με την 4.6.12.1 δεν μου εμφανίζει καν τον τύπο αρχείων. 

neo.png

 

palia.png
 

Edited by Dimitris_p
Link to comment
Share on other sites


  • 0

Οκ το βρηκα! Ήταν τικαρισμενο το No restriction. Eπρεπε να το βγάλω και κάνοντας κλικ στο πλαίσιο (αυτό δεν θυμόμουν) να βάλω manual τους τύπους που θέλω. 😏

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. | Terms of Use