Μετάβαση στο περιεχόμενο
  • 0

Αλλαγή πρόσθετου με custom url


sylvester73

Question

Καλησπέρα σας,

Έχω το παρακάτω πρόσθετο https://invisioncommunity.com/files/file/7629-tutorials/ το οποίο είναι για tutorials. Θέλω να το χρησιμοποιήσω για άλλο σκοπό πέρα απο tutorials και συγκεκριμένα για σύστημα βοήθειας, έτσι ώστε να μην μπαίνω στη διαδικασία να φτιάχνω κάτι απο το 0....

Μετά την εγκατάσταση είναι στην διεύθυνση forum.com/tutorials πως μπορώ το /tutorials να του το αλλάξω πχ σε /help ?

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Γεια σου Αλέξανδρε!

Μπορεί να γίνει πολύ εύκολα αυτό που θέλεις με τον παρακάτω τρόπο. ΠΡΟΣΟΧΗ, θα πρέπει να έχεις ενεργές και τις τρεις επιλογές του Friendly URLs που βρίσκετε στο: ACP > System > Site Promotion > Search Engine Optimization.

Στην συνέχεια, στην παρακάτω διαδρομή μας δίνεται η δυνατότητα να αλλάξουν οι "φιλικές ονομασίες" των συνδέσμων.

ACP > System > Settings > Advanced Configuration > Friendly URLs (Tab)

Στο Tab Friendly URLs θα παρατηρήσεις ότι στα αριστερά υπάρχουν όλοι οι εν συντομία σύνδεσμοι (φιλικοί [Friendly URLs]) και στα δεξιά οι σύνδεσμοι που παράγει το σύστημα.

Στο παράδειγμα που πραγματοποίησα, άλλαξα την φιλική ονομασία του συνδέσμου /privacy που είναι κοινό σε όλες τις εγκαταστάσεις, με το /privacy_policy

changeURL_1.png

changeURL_2.png

 

changeURL_3.png

changeURL_4.png

Για την εφαρμογή που θέλεις να αλλάξεις την φιλική ονομασία, ενδεχομένως να υπάρχουν και άλλοι σύνδεσμοι που την απαρτίζουν. Σε αυτή την περίπτωση, είναι απαραίτητο να αλλάξουν οι φιλικές ονομασίες και στους υπόλοιπους συνδέσμους π.χ. /help/{content}.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση...και εγω αυτο δοκίμαζα αλλα με ανάποδο τρόπο και δεν μου δουλευε 🤣ευχαριστώ πολύ 

Edited by sylvester73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. | Terms of Use