Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καθαρή Εγκατάσταση


valentionas

Recommended Posts

Την καλησπέρα μου, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση και στην συνέχεια να ανεβάσω τα θέματα/δημοσιεύσεις/μέλη κ.α. της παλιάς εγκατάστασης. Σας ευχαριστώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Ναι φυσικά, εγω κάθε φορα έτσι το κάνω.. Φυσικα ειναι χρονοβόρο, αλλα αξίζει απολυτα για εμένα!!

Δεν το συνιστώ να γίνει με τίποτα σε Live server, αλλα μόνο μα μονο τοπικά (xampp, wamp).

Πρέπει να έχεις backup που να δουλευει, και αν έχεις μεγάλο forum μπορεί να χρειαστείς κάποιες ώρες...

Εγω το κάνω σε κάθε αναβάθμισ, και μια φορά το χρόνο για να ξέρω τι συμβαίνει, δεν υπάρχει κάποιος οδηγός στα Αγγλικά ούτε και στα Ελληνικά, η διαδικασία ειναι εύκολη αλλα περίπλοκη.

Μετά πρέπει να ανεβάσεις απο την αρχή όλα τα θέματα, δημοσιευσεις (οχι ενα, ενα, φυσικα), προσθετα, σκιν κ.τ.λ...

Θα δω μηπως καταφέρω και φτιαξω οδηγό (δυσκολο) γιατι ο υπολογιστής που είμαι δεν σηκώνει xampp για να ειναι αναλυτκός και χωρίς εικόνες θα σε μπερδέψει αρκετα...

 

Edited by sylvester73
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites


8 hours ago, sylvester73 said:

Ναι φυσικά, εγω κάθε φορα έτσι το κάνω.. Φυσικα ειναι χρονοβόρο, αλλα αξίζει απολυτα για εμένα!!

Δεν το συνιστώ να γίνει με τίποτα σε Live server, αλλα μόνο μα μονο τοπικά (xampp, wamp).

Πρέπει να έχεις backup που να δουλευει, και αν έχεις μεγάλο forum μπορεί να χρειαστείς κάποιες ώρες...

Εγω το κάνω σε κάθε αναβάθμισ, και μια φορά το χρόνο για να ξέρω τι συμβαίνει, δεν υπάρχει κάποιος οδηγός στα Αγγλικά ούτε και στα Ελληνικά, η διαδικασία ειναι εύκολη αλλα περίπλοκη.

Μετά πρέπει να ανεβάσεις απο την αρχή όλα τα θέματα, δημοσιευσεις (οχι ενα, ενα, φυσικα), προσθετα, σκιν κ.τ.λ...

Θα δω μηπως καταφέρω και φτιαξω οδηγό (δυσκολο) γιατι ο υπολογιστής που είμαι δεν σηκώνει xampp για να ειναι αναλυτκός και χωρίς εικόνες θα σε μπερδέψει αρκετα...

 

Αυτό όντως είναι φοβερό, και μάλιστα δεν το γνώριζα γιατί είχα την εντύπωση ότι δεν μπορούσε να γίνει...

Θα ήταν πολύ εύχρηστο να είχαμε ένα τέτοιον οδηγό, τουλάχιστον για την πρώτη φορά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites


Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. | Terms of Use