Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη των Guidelines στο footer


JoeDer

Recommended Posts

Από την περιοχή των Terms & Privacy Policy έχουμε την δυνατότητα να προσθέσουμε τους όρους χρήσης (Site Guidelines), την πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων (Privacy Policy) και του όρους και κανόνες εγγραφής (Registration Terms & Rules).

 

Οι όροι και κανόνες εγγραφής εμφανίζονται κατά την εγγραφή ενός μέλους.

Η πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων εμφανίζετε στο τέλος της σελίδας εφόσον την έχουμε επιλέξει ως την προκαθορισμένη σελίδα ή ως ανακατεύθυνση σε μια άλλη τοποθεσία

Αν θέλουμε όμως να εμφανιστούν και οι όροι χρήσης στο τέλος της σελίδας αυτό δεν γίνετε με κάποιον τρόπο επιλογής. Για να επιτευχθεί πρέπει να επεξεργαστούμε το template (footer) και να προχωρήσουμε με την εξής διαδικασία.

 

Ανοίγουμε λοιπών το: Customization  >  Appearance  >  Themes  >  Edit HTML and CSS  >  Templates  >  Core  >  Front  >  Global  >  Footer

 

Βρίσκουμε το:

	{{if \IPS\Settings::i()->privacy_type != "none"}}
		<li><a href='{{if \IPS\Settings::i()->privacy_type == "internal"}}{url="app=core&module=system&controller=privacy" seoTemplate="privacy"}{{else}}{setting="privacy_link"}{{endif}}'>{lang="privacy"}</a></li>
	{{endif}}

και ακριβώς από κάτω προσθέτουμε:

	{{if \IPS\Settings::i()->gl_type != "none"}}
		<li><a href='{{if \IPS\Settings::i()->gl_type == "internal"}}{url="app=core&module=system&controller=guidelines" seoTemplate="guidelines"}{{else}}{setting="gl_link"}{{endif}}' data-ipsdialog data-ipsdialog-title="{lang="guidelines"}">{lang="guidelines"}</a></li>
	{{endif}}

Αν δεν θέλουμε η σελίδα των όρων χρήσης να ανοίγει σε αναδυόμενο παράθυρο τότε προσθέτουμε:

	{{if \IPS\Settings::i()->gl_type != "none"}}
		<li><a href='{{if \IPS\Settings::i()->gl_type == "internal"}}{url="app=core&module=system&controller=guidelines" seoTemplate="guidelines"}{{else}}{setting="gl_link"}{{endif}}'>{lang="guidelines"}</a></li>
	{{endif}}

 


 

Με τον παραπάνω τρόπο η σελίδα με τους όρους χρήσης ανοίγει σε ένα αναδυόμενο παράθυρο, αν θέλουμε να ανοίγει με τον ίδιο τρόπο και η σελίδα πολιτικής προστασίας προσωπικών δεδομένων τότε κάνουμε το εξής:

 

Βρίσκουμε το:

	{{if \IPS\Settings::i()->privacy_type != "none"}}
		<li><a href='{{if \IPS\Settings::i()->privacy_type == "internal"}}{url="app=core&module=system&controller=privacy" seoTemplate="privacy"}{{else}}{setting="privacy_link"}{{endif}}'>{lang="privacy"}</a></li>
	{{endif}}

και το αντικαθιστούμε με το:

	{{if \IPS\Settings::i()->privacy_type != "none"}}
		<li><a href='{{if \IPS\Settings::i()->privacy_type == "internal"}}{url="app=core&module=system&controller=privacy" seoTemplate="privacy"}{{else}}{setting="privacy_link"}{{endif}}' data-ipsdialog data-ipsdialog-title="{lang="privacy"}">{lang="privacy"}</a></li>
	{{endif}}

 

Link to comment
Share on other sites


Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. | Terms of Use